מאמרים מועדפים

מיתת המיטה הלסבית- ייעוץ מיני בקרב בנות זוג לסביות

6/10/2019

1/10
Please reload

מאמרים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

לימודי מיניות וסקס (אולוגיה)

18/5/2015

למרות שאני יועצת מינית כבר הרבה שנים, מצבים מסוימים עדיין גורמים לי להרגיש קצת אחרת. בעיקר אם חושבים שזה אומר שאני מסכימה עם הכל. בואו נפריד לרגע בין לימודים ועבודה לחיים האישיים.

אחד הדברים שאני אוהבת לעשות זה לקרוא ספרים בבתי קפה בזמן שאני שותה קפה קר. מאז שהתחלתי לקרוא ספרים על נושאים מיניים התחלתי להעביר את הדפים מתחת לשולחן. מה לעשות עם כותרות כמו "בעיות בתפקוד המיני" אנשים נחנקים כשהם עוברים לידי. קצת קשה שלא להבחין במבטים שאני מקבלת. אז פיתחתי הרגל הנקרא הסתר את כריכת הספר כשאתה קורא על סקס בציבור.

לא מזמן קראתי ספר שלם על זקפה (קריאה מעניינת) עם כי אני לא מבינה למה מחבר הספר בחר לכתוב את הכותרת בענק ובאותיות בולטות על רקע אדום. לפחות אין תמונה על הכריכה, למרות שזה זה לא "קשה" להבין איזה סוג ספר זה ועל מה הוא מדבר. אני לא יכולה (וגם לא רוצה) לדמיין מה אנשים חושבים כשהם רואים אישה צעירה מתעניינת בספר על זקפה. 

לאחר שלקחתי את ההחלטה ללמוד על מיניות האדם, אם להיות כנה קצת התביישתי לספר לאנשים מה אני לומדת. בעיקר לאנשים שאני לא ממש מכירה. הכי מביך היה המצב בו הורים של חברים שלי שאלו אותי מה אני עושה. היית ממלמלת ומוצאת את עצמי אומרת משהו שנשמע כמו הכלאה בין פסיכולוגיה לסקסולוגיה.

והתגובה הייתה בלתי נמנעת "אה, את לומדת סוציולוגיה? 

"לא בדיוק" הייתי לוחשת ואומרת "סקסולוגיה."

"סקסולוגיה" הם תמיד חוזרים אחרי בצעקה, חלקם קצת נרגשים וחלקם מעקמים פנים, "זה מה שחשבתי ששמעתי, אבל את יודעת ...".

״כן, אני יודעת!״  אבל לאט לאט ככל שהתחלתי לספר לעוד ועוד אנשים מה אני לומדת, הרגשתי יותר בטוחה בעצמי וגם למדתי כבר להתמודד עם התגובות. היה לי ברור שאם אני רוצה להיות סקסולוגית אני צריכה להיות מוכנה לקבל הרבה הערות.

כשסיפרתי לחברים הקרובים שלי על התוכניות שלי להפוך לסקסולוגית, זה במסיבת יום ההולדת שלי לפני כמה שנים, מרגע זה כל הערב הפך להיות על התוכניות שלי לעשות דוקטורט בסקסולוגיה.

 השאלה הראשונה ששאלו אותי שכמובן הייתה תמימה, "איפה לומדים דבר כזה? " ואז הסדיחות מתחילות,

"אז את הולכת לבית ספר לסקס?" חבר אחר צעק, מה שגרם לכולם לצאת מההלם והתחיל לצחוק.  

"זה לא בדיוק בית ספר לסקס" אמרתי, "זה יותר מוסד חינוכי להתנהגות מינית."

שתיקה מביכה. ואז, אחרי מה שנראה כמו נצח, עוד חבר שאל:

"אז ... יש שם מיטות ?"

"מצחיק מאוד" השבתי.

"אני יכול לעזור לך עם שיעורי הבית!" חבר אחר אמר, "את יודעת כשיש שיעורים בפועל " הוא הוסיף, מה שגרם לכולם כולל אותי ממש לצחוק.

מרגע זה והלאה, הבדיחות היו עלי ועל  "בית ספר לסקס" ואני חייבת להודות, זה היה מאוד משחרר.

 

מאז עברו הרבה שנים והיום רוב האנשים לאחר שהם שומעים מה אני עושה בחיים עדיין מתבדחים לרגע ואחר כך מבקשים ממני עזרה. פנו אלי גברים נשואים, נשים רווקות, חברים בראשיתה של מערכת יחסים, גברים שיש להם בעיות עם הזקפה או נשים הנאבקות להתחבר למיניות שלהן אפילו בני נוער פונים אלי בבקשה לעזרה.

 

אנשים צמאים ליידע בנושא סקס ומיניות ומחפשים מישהו שיכוון אותם. אם לומר את זה יותר בפשטות, אני מרגישה שרוב האנשים רוצים זוגיות טובה וחיי מין מספקים.  מידע וידע הם המפתח להתמודדות עם פחדים או קשיים בכל מה שקשור ליחסי מין. אני למשל, תמיד בתהליך של למידה ונתינה וכמו שאני אוהבת לעזור ללקוחות שלי כך גם אני אוהבת לכתוב על כל מה שמתקשר לתחום שלי, על אהבה, זוגיות ויחסי מין ,טיפים ולתת לאנשים הרבה מידע.

 

קוראים לי שלי ורוד ואני יועצת מינית וזוגית המייעצת לגברים, נשים וזוגות בקליניקה ואשמח תמיד לתת לכם מענה לכל לשאלה או יעוץ מקצועי .

 

Please reload