מאמרים מועדפים

מיתת המיטה הלסבית- ייעוץ מיני בקרב בנות זוג לסביות

6/10/2019

1/10
Please reload

מאמרים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload

על התאהבות וירידה בתדירות קיום יחסי המין

18/5/2015

מה זה התאהבות ומה קורה לסקס שלנו לאחר תקופת זו?

 כל מי שנמצא בזוגיות את סיפור ההתאהבות כבר מכיר וגם יודע שאין תחושה יותר מרגשת או הרגשה של אופוריה יותר גדולה ממה שחשים כאשר אנו מאוהבים.  השתוללות של ההורמונים בגוף שלנו בזמן ההתאהבות, מקשה עלינו להוריד את הידיים אחד מהשני, קיום יחסי מין הופך לפעילות מלאת תשוקה הנעשית בתדירות מאוד גבוהה.

 

חשבתם פעם מה קורה לנו בזמן התאהבות או איך זה שהתשוקה זה לזו כל כך גדולה?

תנו לי לענות בצורה פשוטה, ההתאהבות גורמת לגוף שלנו לשחרור הרבה הורמונים, כמו נוראדרנלין או האדרנלין המשחרר את הורמון האהבה הנקרא אוקסיטוצין. זה מה שגורם לנו להרגשה הטובה, ולתגובות הפיזיולוגיות שנותנות לנו תחושה של חוסר מנוחה, דפיקות לב מהירות ולעיתים גם הזעה קלה והסמקה. כאשר אנו מתאהבים, זרימת הדם במוח גם גדלה. רופאים רבים טוענים שהיא גדלה בעיקר בחלק האחראי על המחשבות הטורדניות, מה שמסביר לנו למה קשה לנו להפסיק לחשוב ואפילו לדקה על האדם בו התאהבנו.

 

כל סיפור אהבה מתחיל בשלב ההתאהבות, השלב הכולל גם את המשיכה המינית, התשוקה והחיבור.  בשלב זה אנחנו בדרך כלל גם נקראים ״עיוורים״ כיוון שקשה מאוד לראות אפילו תכונה אחת רעה באדם בו אנו מאוהבים. למזלנו או שלא, לאחר תקופה קצרה, הגוף מתרגל לשחרור ההורמונים ומפתח יכולת סבילות לגירוי ולתחושת ההתאהבות, ואז האופוריה יורדת.  מה שאומר שהגיע זמן לביסוס מערכת היחסים ולאהבה.  

 

אז מה קורה לסקס לאחר כמה חודשים או שנים?

כמו שהסברתי קודם, מבול ההורמונים השותפים את הגוף בזמן ההתאהבות גורם לנו כל הזמן לרצות להיות בקרבת האדם בו אנו מאוהבים, אך לאט לאט העוצמה יורדת. התשוקה לא נעלמת אך עוצמתה משתנה ועמה תדירות קיום יחסי המין. לכן שומעים הרבה זוגות מתלוננים ״אבל בהתחלה כל הזמן שכבנו ועכשיו ממש לא, מה קרה?״

 לא צריך להיבהל כאשר אתם מרגישים שאתם שוכבים פחות פעמים מההתחלה, מכיוון שזה טבעי.  אך לא להיות נונשלנטיים, כלומר אדישים. באופן טבעי אצל הרבה זוגות עם הזמן מקיימים פחות ופחות יחסי מין.  עם זאת חשוב לדעת כי זה לא יחזור למצב שהיה, כאשר הכרתם, באופן טבעי, כלומר אם לא תשקיעו בחיי המין שלכם ותחכו שהכל יקרה באופן ספונטנ,י אתם עלולים תוך מספר שנים להגיע למצב שאתם כלל לא מקיימים יחסי מין.

 

הצילו מה עושים?

העיקרון של חיי מין מספקים, לאורך השנים, מתבסס על תשומת לב. אם לא תשקו את הפרח הוא ינבול, אם לא תתנו תשומת לב לחיי המין שלכם, הם ירדו בתדירות. למעשה כל מה שקשור לאהבה ומערכות יחסים מבוסס על עיקרון זה, וזה כולל גם חיי מין טובים ומספקים.  לכן יש להבחין, לגוון ולהשקיע. תנו לי לפרט:

 

להבחין

הכוונה היא לשים לב מה קורה למערכת יחסים שלכם מבחינת קירבה, כלומר האם אתם משקיעים במגע, ולא רק כשאתם במיטה? אני מדברת גם על מגע של חיבה כיוון שמגע זה באופן טבעי שומר על גם על קירבה אינטימיות ותשוקה. מגע של חיבה יכול לבוא לידי ביטוי בהרבה דרכים לדוגמה, חיבוקים, אחיזת ידיים, ליטופים, נשיקות בפה רגילות או רטובות (צרפתיות) וגם במהלך השינה על ידי תנוחת ״כפיות״. כמובן חשוב גם להבחין מה קורה לתשוקה שלכם, כלומר בחיי המין. תשאלו את עצמכם האם הם עדיין מסעירים או סוערים? אם התשובה היא לא, קחו את כל מה שאמרתי לגבי מגע מחוץ למיטה, ותיישמו את זה כשאתם ברגע אינטימי במיטה או על הספה, אפילו במקלחת... אתם מבינים למה הכוונה. מגע אינטימי והשקעה במגע יכולים גם לאחד בניכם, וגם לגרום לחשק לעלות עד מאוד ולהעצים את התשוקה.

 

לגוון
גיוון זה מעבר להזמנת ספר התנוחות, הקאמה סוטרא, ולהתנסות בשלוש תנוחות חדשות כל יום, למרות שזה לא רעיון כל כך רע! הגוון שאני מדברת עליו, מתייחס בא לטפל בנטייה של האנשים להשתעמם מחיי המין שלהם. אנשים הם יצורים של הרגל וזה לא מעט פעמים בא לידי ביטוי גם במיטה. כמו שאנחנו אוהבים ללבוש את אותו סטייל של חולצה או שמלה ואת אותו סגנון של תחתונים, ראיתם פעם מגירת לבנים של גברים? הכל שחור ולבן ונראה אותו הדבר! אז כך זה גם נראה כאשר זה מגיע לסקס של זוגות שנמצאים יחד כבר תקופה. הנטייה היא לחזור על  אותן התנוחות, בדרך כלל זה שלוש (מסיונרית, דוגי סטייל ואישה רוכבת, כלומר האישה יושבת על הגבר),ולקיים יחסי מין באותה השעה במהלך היום (בערב) ובאותו המיקום (המיטה).

היופי בתשוקה זה שכל דבר חדש מעלה אותה, לכאן חשוב לגוון. דרך אגב, גיוון לא תמיד דורש הרבה מאמץ. ההמלצה שלי היא להתחיל בדברים הכי פשוטים, כמו לשנות תנוחה, מקום וזמן. לדוגמה: סקס מהיר על הבוקר במיטה או במקלחת, רק היזהרו לא להחליק. אפשר גם ממש לגוון על ידי הוספת צעצועים למבוגרים (ויברטורים), ויחד להיכנס לעולם של משחק תפקידים,  שם יש אין ספור דרכים לפלפל את הסקס. אני גם ממליצה על צפייה בסרטים ארוטיים, וגיוון האווירה על ידי מאכלים מפתים כמו שוקולד או תותים, מוזיקה טובה, ותאורה.

 

להשקיע

בחרתי לסיים בעצה מסוג אחר קצת.  זוגיות היא דבר נפלא, אבל אי אפשר להניח כי מהרגע שמצאתם את האחד או האחת שלכם, ויש אהבה, הכל יישאר כך. חיי מין טובים מתבססים על הרבה השקעה בזוגיות. אני לא מדברת על השקעה חומרית, כי לא היהלום או האוטו החדש (למרות שזה תמיד נחמד) ייגרמו לקירבה בזוגיות או חיי המין שלכם. אלא ההשקעה בתקשורת, כלומר בשיחות היום יומיות שלכם, וכמובן הקשבה. דבר שלאחר מכן ישרת אתכם פלאים במיטה, כי כאשר אנו קשובים לצרכים זה של זו , מחוץ למיטה ובמיטה, חיי המין שלנו משתפרים מאוד. אני ממליצה באופן קבוע לשמור כל דייט שבועי מחוץ לבית, דייט בבית וגם חופשות, בכדי לשמר את הקרבה והשיחות האישיות 

Please reload

חיפוש לפי תגיות
עקבו אחרי
  • Wix Facebook page
  • Instagram Social Icon
  • Wix Twitter page