top of page

מאמרים מועדפים

מאמרים אחרונים

על תשוקה וגיוון חיי-המין שלנו

בבלוג זה החלטתי להתמקד בהסברים על התשוקה שלנו ודרכים לגיוון חיי המין, ולתת לכם טיפים שיכולים לעזור לכל זוג לשמור על הגחלת לאורך שנים. הרבה זוגות שהגיעו אלי לקליניקה שאלו אותי: "שלי, מה עושים בכדי להחזיר את התשוקה שהייתה לנו בהתחלה?" והאם בכלל אפשר לשמור עליה לאורך השנים? כשהם מדברים על ההתחלה, הם כמובן מתכוונים לשלב ההתאהבות או כמו שאני אוהבת להגיד השלב הקסום. קסום כי הגוף שלנו מוצף בהורמונים כמו נוראדרנלין או אדרנלין המשחרר גם את ההורמון האהבה - האוקסיטוצין! והם פשוט גורמים לנו לחוש נפלא. בשלב זה יש רצון כל הזמן לחוש ולגעת בגוף של האדם בו אנו מאוהבים וגם לקיים יחסי מין. זוכרים את התקופה הזו? אני בטוחה שכן. אבל גם בטוחה שאתם גם יודעים כי לאחר כמה חודשים העוצמה של התשוקה והחשק המיני יורדים.

פתאום כבר אין לנו את הרצון התמידי הזה של לחוש את הגוף האחד של השנייה. אני לא אומרת שהסקס נעצר, אלא רק שהתדירות של קיום יחסי המין יורדת. זה קורה בעיקר כי הגוף שלנו התרגל לשחרור ההורמונים, ופיתח סוג של יכולת סבילות לגירוי המיני. זה גם לא אומר שאנחנו לא נהנים יותר מקיום יחסי מין, אבל זה כן אומר שאנו צריכים לשים לב למה שקורה בחיי המין שלנו. למה אני מכוונת? תנו לי להסביר. בואו נסתכל על המחקר שעשה הפסיכותרפיסט גארי ניומן, שבדק לאחר כמה זמן בדיוק חלה ירידה משמעותית ברמת התשוקה או הרצון לקיים יחסי מין. גארי גילה כי לאחר שנתיים של זוגיות חלה ירידה משמעותית. הוא שייך את זה להתעסקות סביב הבעיות היום יומיות שלנו כמו לחץ כלכלי, קשיים בעבודה, סדר יום עמוס, טיפול בילדים או חוסר שינה. הוא הסביר כי זה לא משאיר לנו זמן להשקיע בחיי המין שלנו. מה שאומר שללא זמן או יותר נכון השקעה בחיי המין שלנו, אפילו אם זה משהו שתמיד היה מגיע באופן ספונטני וטבעי, הם עלולים לרדת לתדירות נמוכה, וגם להיעלם. אבל אל דאגה, כי זה לא אומר שאי אפשר לשנות את המצב. בואו נלמד איך להשקיע ולחזק את התשוקה. קודם כל אני ממליצה לפנות זמן אחד לשנייה ,ולקבעו דייט זוגי לפחות פעמים בשבוע. הדייט הוא זמן האיכות שלכם, תנצלו את הזמן הזה להשלמת מידע ולדבר על כל מה שחשוב לכם ועל למערכת היחסים שלכם. דבר שני, במהלך הדייט וגם בחיי היום יום להקפיד על מגע חם, אינטימי ואוהב, כמו חיבוקים, נשיקות או לישון מחובקים לפחות בתחילת הלילה.

ולסיום, הכי חשוב זה לא להיכנס את השגרה למיטה. נשמע אולי מסובך אבל כל מה שזה אומר זה לא להפסיק ליזום סקס, ולהכניס גיוונים חדשים למיטה. איך עושים את זה? אפשר על ידי התנסות בתנוחה חדשה (לרעיונות הסתכלו על ספר התנוחות הקאמה-סוטרה), מקום חדש כלומר סקס מחוץ למיטה, תוספת של אביזרי מין כמו נוצות, תחתונים אכילים, אביזריי כוח כמו שוט או צבטים, חומרי סיכוך וג׳לים בטעמים, שגם עוזרים לחדירה חלקה וגם לסקס ללא כאבים. ולפתוחים יותר מבינכם מומלץ גם לנסות שימוש בוויברטורים וצעצועי מין המיועדים לזוגות. המזל שלנו הוא שכל גיוון וחידוש במיטה מעלים לנו באופן משמעותי את התשוקה. בעבודה שלי בקליניקה עם זוגות אנחנו מוודאים להכניס גיוון לחיי המין, ולהחיות חזרה את התשוקה והאינטימיות. אם הזוגיות שלכם חווה קושי במיניות, אל תהססו ליצור איתי קשר. ליצירת קשר אתם מוזנים להתקשר 0523893936 או לשלוח אימייל drsvarod@gmail.com.

ארכיון

חיפוש לפי תגיות

עקבו אחרי

  • Wix Facebook page
  • Instagram Social Icon
  • Wix Twitter page
bottom of page