top of page

מאמרים מועדפים

מאמרים אחרונים

טיפים לדייט ראשון ודייט שני

על הדרך להתקרב זה לזו בדייט הראשון או שני ומספר עצות איך להפוך כל דייט לקליל ומהנה.

בראיון (הווידאו למטה) לתוכנית הבוקר של ערוץ 10 עם דני רופ- נתתי המלצות בהקשר לדייטים שהגיעו ממחקרים בנושא מציאת זוגיות וסקס. אני מייעצת לגברים ונשים בקליניקה לא מעט בנושא היכרויות ועל הדרכים להורדת הלחץ בדייטים הראשונים. אולי לחלק מכם זה נשמע כפעולות פשוטות, אבל זה לא לכל מי שגדל בעידן המילניום, העידן בו המדיה החברתית שולטת. אנשים התרגלו לתקשר עם ״חברים״ בפייסבוק באופן וירטואלי וגם להכיר נשים או גברים למטרת מערכת יחסים או סקס באתרים ואפליקציות להיכרויות. מקומות בהם הדרך העיקרית לתקשר וליצירת קשר נעשית על ידי לחיצת כפתור (או על מקלדת) , ולא פנים מול פנים.

הבאתי לכם טיפים קצת אחרים אבל משמעותיים כיוון שהם שיכולים לעזור לכם מאוד במהלך הפגישה והדייט עצמו:

שובר קרח

שובר קרח אידאלי על פי המכון לחקר פתרון בעיות הוא להזמין את אותה המנה שהדייט שלכם הזמין (בתקווה שאתם באמת אוהבים את אותו האוכל). מסתבר כי זו הדרך הכי קלה להתקרב לדייט שלכם. ההיגיון מאחורי פעולה זו מתבסס על התחושה הנעימה שזה יוצר כאשר אנו מבינים שאנחנו אוהבים את אותו האוכל.

חוש הומור

זה ידוע שחוש הומור מאוד עוזר לאנשים להיפתח, לחוש נוח וגם לתקשר בקלות. כאשר אנו צוחקים במהלך הדייט זה נותן תחושה מאוד נעימה, וגם מדגיש את הכימיה שיש בנינו. אני לא ממליצה לנסות להיות מצחיק ״בכוח״ אבל כן ממליצה לזרום ואם זה קורה באופן ספונטני, גם אם זה על רגע מביך שקרה לכם בעבר או במהלך הדייט –לכו על זה ותצחקו!

ויותר מזה, במידה והצלחתם ליצור מצב בו אתם כבר צוחקים על עצמכם, אל תחששו מזה -מחקרים מראים כי גם זה מאוד עוזר לתחושת הקרבה. איפה כן הייתי אומרת להיזהר בהקשר לחוש הומור, שימו לב איך הצד השני מגיב, אם הם נראים מחויכים אבל ממש קצת (רק מטעמי נימוס) אולי כדאי לשנות כיוון.

סקס מביך

קרה לכם משהו מביך במיטה ושמעתי על לא מעט סיפורים כאלו, גם בדייט הראשון, אל תיבהלו ובהחלט אל תפחדו להמשיך לצאת עם אותו בחור או בחורה. זה קורה ! אז איך מתמודדים ען זה? קודם כל תזכרו שזה באמת לא נורא ותנסו להסתכל על המצב רגע מנקודת מבט אחרת, קצת פחות מביכה וקצת יותר מצחיקה. כלומר תעלו את הנושא עם קצת חוש הומור ותנסו להקליל את זה. בכלל כדאי שתדעו כי לא מעט זוגות מדווחים שחוש הומור במיטה מחזק להם את התשוקה (לא מדובר רק בעקבות רגעים מביכים) -אז יש לזה גם יתרון.

אופטימיות זה שם המשחק

דבר נוסף שציינתי בראיון היה בהקשר לנושא האופטימיות. גברים רבים מדווחים שהם נמשכים לנשים שהגישה שלהן לחיים היא אופטימית. אני רוצה להרחיב ולציין שאופטימיות בדייטים זה שם המשחק, אם זאת אני יודעת שיש הרבה נשים וגברים שבעקבות הרבה דייטים כושלים מרגישים ייאוש אז חשוב לי לומר לכם, הימנעו מלהביא את התחושה הזאת אתכם לדייט החדש ופשוט אל תחשבו על זה-תחשבו על מצבים חיוביים או מצחיקים.

מה שעוד עוזר לא לחשוב על מצבי עבר שליליים זה להיות נוכחים ברגע כלומר להיות קשובים לצד השני, לעצמכם באותו הרגע וליהנות מהשיחה או הרגעים הקטנים שיש בדייט-כך גם תשאירו מקום לאופטימיות בהווה.

לייעוץ ושאלות מוזמנים ליצור קשר shellyvarod@gmail.com

ארכיון

חיפוש לפי תגיות

עקבו אחרי

  • Wix Facebook page
  • Instagram Social Icon
  • Wix Twitter page
bottom of page