top of page

מאמרים מועדפים

מאמרים אחרונים

זוגיות ופטישיזם

לא מעט גברים באים לשוחח איתי בקליניקה על העדפות המיניות שלהם במיטה. העדפות שכביכול שונות ממה שמקובל בחברה ולעיתים גם גורמות למבוכה או קשיים בקבלת המיניות שלהם. רובם מדברים על פטישים, כלומר עוררות מינית הנגרמת כתוצאה מהתרגשות המתקשרת לחפץ ,חלק בגוף או התנהגות מסוימת. זה יכול להיות פטיש לכפות ידיים או רגליים, נעלי עקב או מגפיים, יש המקשרים פטיש גם ללבישת בגדי נשים, או בגדים העשויים מחומר לטקס, ולמשחקי כוחות וכאב כמו ספנקי (הפלקות) או להיות שולט או נשלט במיטה.

לא מעט נשים גם פונות אלי לייעוץ בנושא פטישים בדרך כלל בעקבות הגילוי כי לבן הזוג שלהם יש פטיש וזה השאיר אותן מופתעות או כי המצב החמיר, ופוגע להן בחשק ובמיניות. אני מקבלת שאלות כמו מה זה פטיש, מה עושים עכשיו, האם זה נורמלי, איך משלבים את העדפות האלו בחיי המין שלנו, על בסיס שבועי. היום בבלוג בחרתי להתייחס לנושא ובעיקר בתוך זוגיות.

קודם כל תנו לי לומר לכם שפטיש זה חלק מחיי המין והעדפות של הרבה גברים ונשים. אין בזה שום דבר פסול. לרוב זה גם לא ניתן לשינוי, כלומר לא ניתן להעלים את הפטיש אבל זה כן ניתן לשלוט במצב. אולי אם נסתכל על זה כעל העדפה וגיוון זה יקל על כולנו. חשוב לי לציין כי אני לא מדברת על מצב קיצוני בו המיניות, העוררות המינית והאורגזמה תלויים אך ורק בפטיש, או מצבים בהם הפטיש פוגע בזוגיות, חיי היום יום והתפקוד בעבודה (במצבים כאלו אני ממליצה לגשת לייעוץ), אלא על מצבים בהם העוררות המינית לא תלויה רק בזה.

פטיש לכפות רגליים

ד״ר כריס דוניו, מטפל מיני ומחבר הספר סקס מחוץ לקווים, מסביר כי מערכת יחסים בריאה, מינית וטובה משאירה מקום למימוש הביצועים הארוטיים זה של זו, אפילו אם הם שונים משלנו. הוא טוען כי זוגיות זה המקום לאתגר את הגבולות תשוקה ולהרחיב את הניסיון המיני שלנו. כמובן שזה גם תלוי בנכונות ובפתיחות של כל אחד או אחת מאתנו, אבל לפני שאתם נבהלים או לא בטוחים מה עושים עם הפטיש של בן או בת הזוג שלכם, הנה כמה המלצות וטיפים להצגת הנושא ושילוב פטישים בזוגיות:

שלב הראשון –דברו על זה

בכדי ליצור מערכת יחסים מינית ובריאה המקבלת את העדפות המיניות של שניכם אל תפחדו להגיד ולחשוף. הרבה גברים מחכים המון זמן לפני שהם מעלים את הנושא. אז נכון זה לא נושא שמעלים בפגישה הראשונה, אבל גם לא הייתי ממליצה לחכות עם זה שנים.

לנשים או גברים שמגלים פתאום על הפטיש המיני של בן או בת הזוג שלהם אני ממליצה לשאול את כל השאלות העולות לכם בראש, בלי לחשוש. בנוסף, תבקשו לראות תמונות, בכדי להבין בדיוק מה מושך אותם. אל לחשושו לקיים דיון על זה וגם לקחת את הזמן לחשוב ובשלב יותר מאוחר לחלוק את מה שאתם מרגישים.

שלב שני -אל תתעלמו מהרגשות

תנסו לעזור לחצי השני שלכם להבין מה זה אומר להימשך למשהו ״שונה״, ולהכניס אותם לעולם שלכם. זכרו כי זה שאתם נמשכים למשהו מסוים, לא מחייב שגם הם ימשכו! לאחרונה פגשתי לקוח שניסה לעשות הכל בכדי שהאישה שלו גם תתגרה מהפטיש שלו! הוא לא הבין איך זה שזה לא מושך אותה ולמה. הסברתי לו כי כמו שלא ניתן לשנות את הזהות המינית שלנו, לא ניתן גם לגרום לה להימשך למשהו שמבחינתה הוא לא מיני.

שלב שלישי- התנסות

מומלץ לנסות כאשר הצד השני מוכן, ולא על ידי הפעלת לחץ או בהפתעה. תכנון ערב סקסי במיוחד בו אתם משלבים את הפטישים במשחק המקדים או התפקידים (שזה פטיש בפני עצמו), יכול להוות דרך היכרות חיובית. תחשבו על דרך שתגרום לכל אישה או גבר לחוש מיניים. לדוגמה: נעילת נעלי עקב למיטה או לבני נשים מלטקס יכולה לגרום לכל אישה לחוש מינית וסקסית. בנוסף, לשים גבולות זה בסדר, כלומר אפשר לשלב בין הפטיש למשחק המקדים או לסקס, אבל לא חייבים כל פעם ששוכבים לעשות זאת.

שימו לב שהפטיש לא הורס או מנהל לכם את חיי המין. המטרה היא לשלב בין הפטיש, לפעילות המינית שלכם, באופן חיובי ומענג.

אם אתם מרגישים שהפטיש יוצר מתח, אי נוחות או בפוגע לכם בחיי המין והזוגיות ,אתם מוזמנים לקבוע איתי פגישת ייעוץ ולקבל הדרכה מקצועית, צרו קשר ב drsvarod@gmail.com

ארכיון

חיפוש לפי תגיות

עקבו אחרי

  • Wix Facebook page
  • Instagram Social Icon
  • Wix Twitter page
bottom of page