top of page

מאמרים מועדפים

מאמרים אחרונים

סיבות לכאבים בזמן קיום יחסי מין (בסקס)

על הסיבות לכאבים בזמן קיום יחסי מין (בסקס), וכאבים בזמן חדירה והדרכים לטיפול בהם.

בעבודתי בקליניקה, אני מייעצת לנשים בעקבות כאבים בניסיון לקיים יחסי מין או כאבים בזמן חדירה. קיום יחסי מין לא צריך להיות מלווה כלל בכאבים, אני מציינת זאת כי לא מעט נשים שחשות כאבים בסקס או בזמן חדירה חושבות שזה טבעי. סקס זה אקט שצריך להיות מלווה בהרבה הנאה, מגע, ותשוקה, אך לא כאב.

בעבודתי עם נשים המתלוננות על כאבים אני קודם כל מאתרת את המקור לכאב, ועזורת להן להבין את הסיבות לכאב. כי לעיתים הוא טמון בפחד נפשי או בחוסר הבנה של הגוף של האישה או המיניות שלנו. ולעיתים בבעיה רפואית. בעזרת מידע מהימן והסברים על התפקוד המיני של האישה הכולל גם הסברים על התגובות של הגוף ברגע שהוא מעורר מבחינה מינית ובמהלך הסקס אני עוזרת להן לקחת רת המושכות לידיים הגיע למצב בו הן יודעות מה לעשות בכדי להעלים את הכאב.

אך יש גם מצבים שדורשים התייחסות נוספת כי הבעיה היא רפואית והנשים נזקקת לעזרה לא רק מהצד שלי,לטיפול אצל רופא ושל פיזיותרפיסט/ית לרצפת אגן המתחמים בכאבים.

בבלוג זה אני מביאה לכם ראיון עם ענבל גיא- פיזיותרפיסטית לרצפת אגן המתמחה בתחום, ועובדת עם נשים וגברים, בקליניקה ברמת החייל. בבלוג זה אנו נתרכז בבעיות המתקשרות לכאבים במהלך החדירה והסקס אצל נשים והדרכים לטיפול בהם.

בבלוג הבא אשים את החלק השני של הריאיון המתקשר לבעיות בתפקוד המיני אצל גברים כגון שפיכה מהירה או בעיות בזקפה וכיצד טיפול ברצפת האגן יכול לעזור לעזור לכם הגברים. מוכנים?!

מה זה טיפול רצפת אגן בהקשר למיניות ?

זה טיפול הוליסטי (כולל) שמתייחס גם למערכת השרירים שנמצאת בתחתית האגן. הטיפול ממוקד בשרירים רצוניים שאנחנו יכולים לשלוט בהם ויש להם חשיבות רבה בתפקוד מיני אצל גברים ונשים.

מה החשיבות של שליטה בשרירים במהלך סקס?

השליטה עוזרת למי שיש בעיות תפקודיות (וגם לא) במהלך קיום יחסי המין להתגבר עליהן. לנשים לדוגמה זה עוזר להגיע לאורגזמה ולגברים לזקפה ואפילו שליטה בתהליך השפיכה.

מה הן הסיבות הנפוצות שמביאות נשים לטיפול אצלך?

נשים שחובות כאב, אי נוחות או חוסר יכולת לבצע קיום יחסי מין מלאים הן בעיקר אלו שמגעיות אלי לעזרה. קושי כאב אי נוחות וחוסר יכולת בכלל לקיים יחסי מין בעיות הנקראות בשפה המקצועית או וגיניסמוס או וסטיבוליטיס או וולוודיניה (כאב בפות). לכל בעיה יש סימפטומים אחרים.

מה זה וגיניסמוס?

כיווץ יתר של שרירי רצפת האגן שמוביל לכאבים. בדרך כלל זה מופיע בשלב הניסיון הראשוני לקיום יחסי מין אבל יש נשים שסוחבות את הכאב שנים או מנסות להתעלם ממנו ובכל זאת לקיים יחסי מין, מה שגורם לכיווץ יתר של שרירי רצפת אגן.

את חושבת שיש נשים שיכולות להתגבר על הכאב הזה לבד?

הרבה מגיעות אלי לאחר ביקורים רבים אצל רופאים וטיפולים מסוגים שונים. חלקן קיבלו משחות אלחוש לטשטש את הכאב. בעייני זו תרופת ״פלסטר״ כי מתעלמים פה מהבעיה הראשונית וזה מביא את הבנות למצב של חוסר תחושה- ללא התייחסות לכיווץ יתר שממנו הן סובלות ובמקרים מסוימים זה כלל לא עוזר.

במה כרוך הטיפול לוגיניסמוס?

הטיפול עובד על טכניקות של נשימה והרפיה, כמו כל שרירי אחר בגוף הנטייה לכיווץ משולבת עם לחץ נפשי או רגשי ופחד מהביצוע של הפעולה (במקרה של מין זה חדירה) לכן הטיפול כולל הרפיה או עיסוי של שרירים הקשורים לרצפת אגן, היכרות עם שרירי רצפת אגן, ועזרה בהבנת הקשר הפיזיולוגי לתפקוד מיני והרפיית השרירים של רצפת האגן! הרצון שלי הוא לעזור לבנות לשלוט בשרירים האלו ולשחרר כאשר יש כיווץ כמו בזמן חדירה או לכווץ כאשר רוצים להגיע לשחרור כמו בזמן אורגזמה.

לעיתים יש כאב בזמן קיום יחסי מין בגלל יובש נרתיקי או אי קיום יחסי מין ללא משחק מקדים ואפילו תנוחה לא נוחה, איך נשים שרק מתחילות לקיים יחסי מין וחשות כאב ידעו שיש בעיה ?

אין דבר כזה כאב נורמלי בזמן קיום יחסי מין! מין צריך להיות נעים ומענג ונטול כאב.

ומה זה וסטיבוליטיס?

וסטיבוליטיס זו אבחנה שיכולה לקרות בכל שלב בחיים אצל נשים, למעשה זה כאב שמאופיין בנמלול, שריפה ,צריבה ואי נוחות באזור פתח הנרתיק עם או בלי קשר לחדירה.

ממה זה קורה?

הסיבות שאנו יודעים עליהן הן שימוש בגלולות, רגישות יתר של עצבים מקומיים, וגם כיווץ יתר של שרירי רצפת אגן.

מה הוא הטיפול המומלץ?

הטיפול כולל משחות /תרופות, יש גם נשים שנעזרות בדיקור. אצלי הטיפול לרצפת האגן כולל גם מציאה של נקודות מתח על השריר ושחרורן ובדומה טיפול התנהגותי, ואבחון של כל המערכות המתקשרות לרצפת אגן: מערכת השתן, עיכול (הימנעות מעצירויות, או התאפקות לשתן, הרגלי שתייה).

לייעוץ מיני וזוגי shellyvarod@gmail.com

לענבל גיא, פזיותרפיטסית לרצפת האגן -inbalguy.pt@gmail.com

ארכיון

חיפוש לפי תגיות

עקבו אחרי

  • Wix Facebook page
  • Instagram Social Icon
  • Wix Twitter page
bottom of page