מאמרים מועדפים
מאמרים אחרונים
ארכיון

דרכים לחיזוק האינטימיות בין בני זוג


אינטימיות בשבילי זה המקום החם והאוהב וגם היכולת להעביר במילים את הרצונות שלי בהקשר לזוגיות, אהבה ומגע (גם מיני). אני מאמינה שעבור כל אחד או אחת מכם, המילה אינטימיות מציינת משהו אחר. חיזוק האינטימיות בזוגית בהחלט יכול להשליך על חיי המין שלנו לטובה ולשפר אותם מאוד. בפינה שלי על מיניות וזוגיות בתוכנית הבוקר לבחור נכון עם מיכל צפיר, ערוץ 10, אני מסבירה איך לחזק את האינטימיות בין בני הזוג ובמיטה. אתם מוזמנים לצפות וגם לקרוא את הבלוג שלי בו אני מפרטת ומעניקה טיפים נוספים.

שיחה על אינטימיות ומגע

איך אפשר לבקש משהו אישי מבלי לדבר או להבין למה בדיוק כל אחד מאתנו מתכוון. לא מעט פעמים, אני שומעת זוגות בקליניקה אומרים שחסר להם משהו בהקשר לחיי המין או מגע רק שהההגדרות שלהם שונות לחלוטין. אני תמיד מתחילה את הייעוץ במקום האומר בואו נדבר ונבין למה כל אחד מתכוון! שיחה שמאוד עוזרת להם ללמוד איך לתקשר בנושאים אינטימיים וגם לשפר את נושא המגע בזוגיות. ההפרדה בין מגע חם האומר אני אוהב אותך, למגע מפתה האומר אני חושק בך, הרבה פעמים אינה קיימת וכאשר מקום זה מאבד הגבולות, הוא עלול להוביל לקונפליקטים רבים וגם להימנעות ממגע. לכן ההמלצה הראשונה שלי היא בהקשר למקום זה וזה אומר להבהיר בשיחה מה זה בשבילכם מגע אינטימי ןמגע מיני, איזה סוג של מגע מסמן קירבה ואהבה ואיזה סוג של מגע מסמן מין וסקס. אפשר להרחיב על כל נושא שעולה בניכם וקשור לאינטימיות של מגע. מה שמוביל אותי לטיפ השני, שהוא על שיחות במיטה אז בואו איתי לטיפ הבא!

לדבר עם הפרטנר בזמן הסקס

זוהי דרך מצוינת להפוך מין בנאלי ושיגרתי למין מרגש ואישי. ברגע שאתם מצליחים לומר לבן או בת הזוג שלכם מה אתם אוהבים ומה מענג אתכם במיטה, זה מעלה את רמת האינטימיות וקרבה. אני יודעת שזה לא פשוט לדבר על הנושאים האלו במהלך סקס, אפילו בין בעל ואישה שנשואים שנים! אבל לא חייבים להתחיל מהמקום הכי מיני, אפשר להתחיל בהדרגה ומפעם לפעם להעמיק את התקשורת המינית, לדוגמה להתחיל בבקשה לעיסוי בגוף או נשיקות בחלקים שאתם אוהבים. חשוב לי לציין שהמפתח לתקשורת טובה במיטה ובמהלך סקס היא דרך בקשות חיוביות ולא מהמקום הביקורתי המעיר הערות ושם דגש על מה אני לא אוהבת, כלומר לא להגיד ״אל תיגע לי בחזה״ אלא ״אני אוהבת שאתה מלטף אותי באזור מתחת לחזה או הבטן״.

מיקוד לא על רגעי השיא

נכון, זה בידוק מה שכתבתי. זה רגע שתמיד בורח כשמתמקדים בו ובנינו גברים ונשים לא נועדו להגיע לרגע זה יחד- זהו סוג של רצון או מיתוס חברתי. כשיש מיקוד על האורגזמה של הגבר או האישה, הסקס הופך להיות משימתי ואנו עלולים לאבד את ההנאה מהמגע בדרך לשם. אורגזמה מטבעה מגיע כאשר האנרגיה המינית נבנית ועולה וזה מתרחש עם העצמת התחושות של ההנאה מהמגע.

ההשקעה במגע במהלך קיום יחסי המין היא המדד למין טוב וכמובן הדרך לחיזוק האינטימיות במיטה! לסיום חשוב לי לציין כי בכדי לגרום לזה לקרות יש חשיבות לתפקידים במיטה, כלומר עדיף פעם להיות בתפקיד המענג ופעם המתענג, ניתן להחליף תפקידים כל כמה דקות או יותר! זה עוזר להעצים את התחושות ובאמת להתמקד וליהנות מהסקס.

לשאלות ותיאום פגישת ייעוץ אתם מוזמנים ליצור קשר ב shellyvarod@gmail.com